• Reklama

Dzieci w sieci

Tu piszemy o dzieciach - i tych oczekiwanych, i tych jak najbardziej realnych. Radości, problemy, rozterki i pytania. Wszystko związane z dziećmi, co nas nurtuje, wkurza i cieszy.

Dzieci w sieci

Postprzez Ally » czerwca 22nd, 2011, 10:09 pm

Alicja wymęczyła u mnie w końcu profil na NK :roll:
Zadowolona z tego nie jestem ale czasami nie potrafię byc twarda :?
Umowa jest taka: jesli nie będzie spacerowac z psem i będzie zaniedbywac swoje obowiązki to konto likwidujemy :twisted:

Ala korzysta z internetu, ma swój adres gmail. Czasami kontaktujemy się przez czat jak jestem w pracy. Ale społecznościowy profil to będzie jej pierwszy.
Ma 10,5 roku. Zaczęła pisac sowje blogi. Na temat psa i na temat Harrego Pottera. Strone internetowa też próbowała zobic z pomocą mojego brata.


Napiszcie jak jest u Was, jak jest z Waszą dzieciarnią?
Korzystaja z kompa, z internetu< NK, FB???

Może jakies rady dla przerażonej mamy prawie nastolatki?
"Lepiej żeby mnie nienawidzili, takim, jakim jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę."

***start: 95 kg ***cel: 65 kg ***IV faza od 18.11.2011***
Avatar użytkownika
Ally

BANITA SICZOWY
 
Posty: 13998
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 10:42 pm

Re: Dzieci w sieci

Postprzez Ally » czerwca 23rd, 2011, 7:37 am

myslałam, ze przez cały wieczór coś napiszecie :?
Nikt nie ma surfujących po necie dzieci? :shock:
"Lepiej żeby mnie nienawidzili, takim, jakim jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę."

***start: 95 kg ***cel: 65 kg ***IV faza od 18.11.2011***
Avatar użytkownika
Ally

BANITA SICZOWY
 
Posty: 13998
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 10:42 pm

Re: Dzieci w sieci

Postprzez Fruzia Skarpeta » czerwca 23rd, 2011, 1:19 pm

co sto ja moge napisac :D ale teoretyzowac nie bede, bo juz sie przekonalam, ze ta teoria z praktyka nie zawsze idzie w parze ;)
Fruzia Skarpeta
 

Re: Dzieci w sieci

Postprzez jaśkowa » czerwca 23rd, 2011, 4:00 pm

Ally:) co Ci powiedzieć..gadać razy milion i trzymać nerwy na wodzy:) ot i cała tajemnica :D
Obrazek
F1-17.01.11-21.01.11-3,2 kg
F2-22.01.11-30.06.2011-24,9 kg
F3-01.07.11-05.04.2012
Avatar użytkownika
jaśkowa

OSOBOWOŚĆ SICZY
 
Posty: 3251
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa/Watford

Re: Dzieci w sieci

Postprzez Marek » czerwca 23rd, 2011, 6:25 pm

Ja mam córy 14 i 11 lat.
Obie korzystają z sieci i wydaje im się że bez ograniczeń. Starsza korzysta z maila i FB. NK już jej się znudziła :-). Młodsza mail i portale z grami. Na ich lapku zainstalowałem beniamina, który blokuje niepożądane treści, a jeśli któraś przyjdzie i powie że nie może wejść na jakąś stronę to po prostu sprawdzam czemu i decyduję. Nie kontroluję ich jesli chodzi o mail i fb, ale od czasu do czasu sprawdzam po jakich stronach łażą. Póki co jest ok.
Obrazek
Z góry przepraszam tych którzy odwiedzili mój dukający dzienniczek http://kdarek.webd.pl/e-day/forum/viewtopic.php?f=15&t=355
Avatar użytkownika
Marek

BYWALEC
 
Posty: 298
Dołączył(a): czerwca 20th, 2011, 9:32 pm
Lokalizacja: Festung Gleiwitz

Re: Dzieci w sieci

Postprzez Jim » czerwca 23rd, 2011, 11:17 pm

Ja mam złe doświadczenia w temacie dzieci a portale społecznościowe. Pracuję z młodzieżą i często widzę jaki ferment sieją samopas rzucone w sieć nastolatki. Trzeba być czujnym, zagrożeń jest wiele, ale z doświadczenia wiem, że najbardziej bagatelizowanym tematem są chamskie komentarze. Z pozoru głupstwo,ale bywa że zamieniają się w publiczne wyśmiewanie, a czasem lincz.
STAN: stabilny
od 1.07.2011 na czwartej fazie


kto ogląda niebo w wodzie, widzi ryby na drzewach
przysłowie chińskie
Jim

BANITA SICZOWY
 
Posty: 6790
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 11:27 pm

Re: Dzieci w sieci

Postprzez 010 » czerwca 29th, 2011, 1:09 pm

ja powiem w prost, FB to jedna wielka platforma szpiegowska. Odradzam podawanie prawdziwych danych. TO samo przy google, NK etc. Ja tam lubie im trochę namieszać czy wy wiecie że to wszystko się komunikuje i ustala Wasze dane osobowe, co w sieci jest chyba największym zagrożeniem, już samo IP coś dla nich znaczy. Tu się używa programów tj.http://www.dobreprogramy.pl/CyberGhost- ... 19195.html (wymaga darmowej rejestracji), które ukrywają nas w sieci, a jak ktoś (np. haker) 3-cio osobowy będzie chcieć coś nam zrobić, to dowie się, że tylko łączyłem się z FB i się urywa :P :super: :brawo: , a na FB zamiast Antoni Nowak piszesz Antoni Gackowski, gmail zamiast Antoni Nowak, Maciej Lis, NK zamiast Antoni Nowak, Julia Grabowska, na Twiterze Marysia Borys, no i teraz.... niech zgadną cokolwiek :D :twisted: :twisted: a bartek to jeszcze jedno zabezpieczenie. Przy takich staraniach..... NIE MASZ SZANS, żeby ci ktoś się włamał na kompa, no i Bartek. Dodatkowo jak poszperasz, poczekasz, to znajdziesz w czasopismach komputerowych antiviry. np. ja mam "Avast! 5" na pół roku. fajnie będzie jak znajdę AVG full, a jeśli nie, to darmowe, to AVG.

no to chyba na tyle, się wygadałem :rotfl:
Obrazek
010

ADEPT
 
Posty: 94
Dołączył(a): czerwca 18th, 2011, 9:50 pm

Re: Dzieci w sieci

Postprzez Jim » czerwca 29th, 2011, 1:32 pm

Chłopie, to Ty jesteś bezpieczny w sieci :) Wykazujesz się większa wiedzą na temat zagrożeń w internecie niż niejeden dorosły. Ilość danych i informacji o sobie jaką bezmyślnie ludzie wrzucają do sieci jest przerażająca.
Dla mnie szokiem było forum Muratora - ludzie zakładają dzienniczki budowy, w których opisują wszystkie możliwe szczegóły. Podsumowując - tworzą bazę danych dla złodzieja. A przy tym wydaje im się, że nie do ustalenia jest ich adres.

Z samych wydawałoby się nieistotnych informacji jakie użytkownik NK czy FB zamieszcza - można wywnioskować hasło do banku - data urodzenia żony, imię czworonoga, itp
STAN: stabilny
od 1.07.2011 na czwartej fazie


kto ogląda niebo w wodzie, widzi ryby na drzewach
przysłowie chińskie
Jim

BANITA SICZOWY
 
Posty: 6790
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 11:27 pm

Re: Dzieci w sieci

Postprzez 010 » czerwca 30th, 2011, 8:56 pm

no dobra, ale tą wiedzę łatwo zdobyć wystarczy CHCIEĆ!!!

PS. thx
Obrazek
010

ADEPT
 
Posty: 94
Dołączył(a): czerwca 18th, 2011, 9:50 pm

Re: Dzieci w sieci

Postprzez raagoon » lipca 4th, 2011, 8:33 pm

ale zdajesz sobie sprawę z tego, że co raz trafi do sieci, jest praktycznie z niej nieusuwalne?
masz świadomość tego, że zestawiając tunel vpn cyberghostem dajesz jakiejś firmie dość dużo informacji o sobie? używasz ich proxy .. tak sądzisz, że nie logują tego wszystkiego do własnych celów? przecież oni też muszą dbać o własne bezpieczeństwo ;) co wiesz o firmie do której zestawiłeś szyfrowany tunel i powierzyłeś im wszystkie informacje o sobie? nawiązywane połączenia, otwierane strony .. ;)

w serwisach, które podałeś jako przykłady to akurat imię i nazwisko nie jest zagrożeniem :) zagrożenia są inne ... ale to temat rzeka :)
owszem .. nieistotne informacje to często klucz do twojego hasła .. czyżbyś sam stosował taką metodę? ;) ustawiasz swoje hasła na bazie dat urodzin, rodziny itp?

pamiętaj o jednej rzeczy - największym zagrożeniem dla nas w sieci .. jesteśmy my sami. jesteśmy najsłabszym ogniwem. co z tego, że Ty będziesz się pilnował i nie zdradzisz nikomu swoich danych osobowych jak zrobi to za Ciebie Twój życzliwy kolega? a tu już tylko krok do złamania Twojego hasła ... ;)

tworzenie haseł to kolejny temat bezpieczeństwa, o którym można by dyskutować godzinami :)

a z tym "NIE MA SZANS" .. to bym polemizował .. moim zdaniem to najgorsze z możliwych stwierdzeń .. takie podejście do tematu, może uśpić Twoją czujność i nie zorientujesz się, kiedy osoba niepowołana zrobi użytek z Twojej osoby :) .. no ale Ty przecież byłeś pewien, że nic Ci nie grozi .. bo przecież NIE MA SZANS :)

pozostawiam do dyskusji :)
raagoon

BYWALEC
 
Posty: 345
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 8:49 am

Następna strona

Powrót do Dzieci, dzieciaki, dzieciątka...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości